> N-pHacid Nedir ?
EN
TR
N-pHacid Nedir ?
- N-phacid özel bir azotlu gübredir.
İçeriğinde bulunan %15 üre azotu kendine has üretim tekniği ile bitkiye topraktan Amonyum ve Nitratın dengeli bir şekilde temin edilmesine olanak sağlar. Bu özellik bitkilerinizin Azot ihtiyacını daha düzgün ve dengeli bir şekilde temin etmesini sağlar.
- N-pHacid, yüksek kükürt içeriği ile özellikle kükürt ihtiyacı fazla olan bitkilerin kükürt beslenmesini mükemmelen gerçekleştirir. Aktif içeriğinde bulunan biostimülantlar ile kükürt ve azotun dengeli bir şekilde alınmasına olanak verir. Ayrıca bilindiği üzere Kükürt (S) ikincil dereceden birinci sıradaki besin elementidir ve tüm bitkiler bu elemente mutlak ihtiyaç duyarlar. Çünkü Kükürt, bitkilerin fotosentez yapmasını sağlayan klorofilin yapı taşıdır.
- N-pHacid düşük pH içeriği ile (pH < 1) yüksek asitleme karakterine sahip bir üründür. Özellikle yüksek pH’lı, Tuzlu ve yüksek karbonat (Sodyum Karbonat ve Kalsiyum Magnezyum Karbonat) ve bikarbonatlı (Kalsiyum Bikarbonat) toprakların ve suların ıslahında kullanılabilecek eşsiz karakterdeki bir üründür. Aynı zamanda diğer asitler gibi tehlikeli değildir ve kullanılan ekipmanların güvenliğini de üst düzeyde tutar.