N-pHacid Nedir?

N-pHacid Nedir?

- N-pHacid çok özel bir üründür.
İçeriğinde bulunan %15 üre azotu ve kendisine has, özel bir üretim teknolojisiyle üretilmiş olması; amonyum ve nitrat azot formlarının topraktan bitkiye dengeli bir şekilde temin edilmesine olanak sağlar. Böylece bitkinin azot ihtiyacını düzgün, devamlı ve dengeli bir şekilde temini için gerekli ortamı hazırlar.

- N-pHacid yüksek kükürt içeriği ile özellikle kükürt ihtiyacı fazla olan bitkilerin kükürt beslemesini mükemmelen gerçekleştirir. Aktif içeriğinde bulunan biyostimülantlar, kükürt ve azotun dengeli bir şekilde alınmasına olanak verir. Ayrıca bilindiği üzere Kükürt (S) ikincil dereceden birinci sıradaki besin elementidir ve tüm bitkiler bu elemente mutlak ihtiyaç duyarlar. Çünkü Kükürt, bitkilerin fotosentez yapmasını sağlayan klorofilin yapı taşıdır.

- N-pHacid düşük pH içeriği ile (pH < 1) yüksek asitleme karakterine sahip bir üründür. Özellikle yüksek pH’lı, tuzlu ve yüksek karbonat (sodyum karbonat ve kalsiyum magnezyum karbonat) ve bikarbonatlı (kalsiyum bikarbonat) toprakların ve suların ıslahında kullanılabilecek eşsiz karakterdeki bir üründür. Aynı zamanda diğer asitler gibi tehlikeli değildir ve kullanılan ekipmanların güvenliğini de üst düzeyde tutar.

TEKRON Tarım Ürünleri
San. ve Tic. Ltd. Şti.

© Copyright 2021 N-pHacid.
Tüm Hakları Saklıdır.